0 items - 0.00 zł

Konkurs MHHF

finalisci_konkurs_mhhfZakończył się II etap konkursu „Zagraj na Mazury Hip-Hop Festiwal 2016”. Spośród 18 spełniających kryteria zgłoszeń do finału przeszli: J.I.M.B., Sequel & Kurzy, Łosiek, Wołek/Wieczorek, Subaru Gang oraz Nastyk i Kritaczi. O składzie szóstki, która wystąpi w dniach 21-23 lipca w giżyckiej Twierdzy Boyen, zadecydowały głosy fanów festiwalu za pośrednictwem serwisu YouTube oraz dwie dzikie karty, przyznane przez jury konkursowe organizatorów.

W trakcie trzech koncertowych dni MHHF 2016 finaliści zawalczą o nagrodę główną konkursu, czyli nagranie, realizację i wytłoczenie swojego singla w liczbie 200 sztuk w profesjonalnym studiu muzycznym w Warszawie.

Finaliści „Zagraj na MHHF 2016”:

J.I.M.B.

Ekipa Ja I Moi Bracia została założona w 2004 roku przez dwóch braci: Orła (Piotr Orliński – rap) oraz Loddo (Marcin Ostrowski – rap). Obecnie cały skład liczy sześciu członków. Poza jego założycielami są w nim: Daniel Janiak (Kosmita – rap), Jerzy Szeszel (Juras/JRS – producent), Łukasz Osiński (Osin – beatbox) i Michał Stańczak (Stanek – graffiti). J.I.M.B. „Wzór” to najnowszy wspólny krążek, a ujrzał on światło dzienne w 2015 roku. Na album trafiło 13 utworów. Obecnie trwają prace nad nową płytą, która zapewne ukaże się w drugiej połowie 2016 roku.

Sequel & Kurzy

Dwie osobowości działające w łódzkim podziemiu od lat zwarły szyki, by stworzyć unikalny duet sceniczny. Energiczny styl Sequela w połączeniu z melancholijnym flow Kurzego – wzbogacone o skrecze DJ-a Baff Weeda – dopełniają się lepiej niż kluby z publiką na ich koncertach. Po spotkaniu dwóch tak skrajnych jednostek padł pomysł wydania materiału, który spiąłby klamrą tylko cieszący się uznaniem producent. Padło na Salvare’a, znanego nie tylko łódzkim słuchaczom rapu. Jest on autorem wszystkich kompozycji na „Żegnam, witam EP” duetu, która powstała w studiu More & More na przełomie 2014 i 2015 roku.

Nastyk i Kritaczi

Nastyk Kritaczi to duet raperów, pochodzących z warszawskiego Ursynowa. Kritaczi to weteran stołecznej sceny, członek m.in. takich zespołów, jak: Metropolia i Hardkorowe Brzmienie. Na swym koncie ma też solowy album „Jeden z nas”. Nastyk z kolei ma za sobą solowy debiut „Odwyk od codzienności” i jest też inicjatorem serii kawałków „Tu na Ursynowie”. Obaj panowie pracują obecnie intensywnie nad wspólnym albumem, gdzie gościnnie pojawi się uzdolniona wokalistka, saksofonistka i absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – MarcePani.

Łosiek

Rok 2010. Łódź – inspiracja, która zawładnęła sercem Łośka. To właśnie w Łodzi wziął on udział w pierwszych bitwach freestyle’owych (m.in. Hip-Hop Arena, łódzkie juwenalia). Kultura miasta przyczyniła się do powstania pierwszego, nielegalnego albumu, zatytułowanego „Dziecinnie prosty rap”. Płyta ukazała się w 2012 roku i znalazło się na niej 16 utworów. Przyczyną powstania albumu była chęć i przekonanie, że każdy szanujący się słuchacz powinien sam spróbować rapu. Chwila przerwy, po drodze występ na MHHF w 2014 roku, a teraz powrót na deski amfiteatru Twierdzy Boyen.

Wołek/Wieczorek

Skład Wołek/Wieczorek powstał we wrześniu 2013 roku. Członkowie zespołu mają po 19 lat i pochodzą z miejscowości Kolno na Podlasiu.

Subaru Gang

Ekipa zawiązała się na Hip Hop Kempie 2014, a wspólną działalność muzyczną prowadzą od pół roku. Obecnie są na etapie tworzenia materiału na debiutancki album, który będzie nosił tytuł „Impreza” i najprawdopodobniej ukaże się w wakacje 2016.

 

Dołącz do Mazury Hip-Hop Festiwal 2016: https://www.facebook.com/events/925328167503283

Bilety i karnety można zamawiać przez stronę: http://www.mazuryhiphopfestiwal.pl/sklep/.

Pojawiły się już karnety z opcją rezerwacji miejscówki na oficjalnym festiwalowym polu namiotowym: http://www.mazuryhiphopfestiwal.pl/produkt/karnet-3-dniowy-na-mhhf-2016-z-polem-namiotowym/

 

Mazury Hip Hop Festiwal 2016 | Świętujemy XV-lecie!

21-23.07.2016 | Giżycko | Twierdza Boyen

Line-up: O.S.T.R. | Tede | Sokół i Marysia Starosta | JWP/BC | Hemp Gru | Małpa | Quebonafide | Tau | Te-Tris | Kali | Sobota | VNM | Miuosh | Taco Hemingway | Mielzky

 

Bądź na bieżąco – subskrybuj festiwalowe social media:

MHHF fb: https://www.facebook.com/MazuryHipHopFestiwal

MHHF insta: https://www.instagram.com/mazuryhiphopfestiwal/

MHHF twitter: https://twitter.com/MHHFGizycko

MHHF youtube: https://www.youtube.com/user/MazuryHipHopFestiwal

snapchat: MHHFGizycko

 

Pobierz : Formularz ; RegulaminTa strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie